TASUTA TARNE ALATES 99 €

Blogi

Kodused hapnikravi võimalused

Tänapäeval on hingamispuudulikkusega patsientidele koduse hapnikravi määramine muutunud hõlpsamaks ning rahaliselt kättesaadavamaks kui kunagi varem.

Erinevate haiguste, nagu astma, südamepuudulikkuse ja muude hingamisprobleemide puhul on just hapniku manustamine üks esmastest ravimeetoditest.

Samuti kasutatakse hapnikku COVID-19 raskemate juhtude esmasel ravimisel. Hapnikravi pakub patsientidele liikuvust ning paremat elukvaliteeti.

 

Erinevad hapnikravi seadmed

Traditsiooniliselt on hapnikravi toimunud haiglates tsentraalse hapniku manustamine kaudu. Ent tehnoloogia arenguga on kättesaadavaks tehtud ka kodune lisahapniku manustamine. Selleks saab kasutada kolme tüüpi seadmeid: hapnikukontsentraatoreid, statsionaarseid või kaasaskantavaid hapnikuballoone.

Üldjuhul on kõige mugavam ja efektiivsem hapniku omastamise viis hapnikukontsentraatori kaudu. Kontsentraatorid on usaldusväärse töökvaliteediga ja ei vaja palju hooldamist (va filtrite puhastus). Lisahapnikku hingatakse läbi ninakanüüli või maski. Tihti hüvitatakse hapnikravi Haigekassa poolt, ent selleks peavad olema täidetud kindlad kriteeriumid.

Seadmeid on lihtne kasutada ja neid saab soetada või rentida ka ilma Haigekassa toetuseta.

 

Milline on hapnikukontsentraatori tööpõhimõte?

Hapnikukontsentraatori töö põhineb rõhu muutmisel ja atmosfääri lämmastiku adsorbeerumisel tseoliidigraanulitele. Tseoliit on poorne mineraal, millel on väga suur pindala. Kõrgel rõhul adsorbeerub lämmastik tseoliidi pinnale, madalal rõhul aga vabaneb mineraali pinnalt.

Hapniku tootmise protsess kontsentraatoris on tsükliline. Tsükli alguses sisestatakse seadme sees olevasse silindrisse filtreeritud õhk ja seejärel suurendab kompressor rõhku 1,38 baarini. Kõrge rõhu tagajärjel adsorbeerub lämmastik poorsetesse tseoliidigraanulitesse, aga kontsentreeritud hapnik liigub läbi ventiili paaki ning sealt juhitakse see ninakanüüli kaudu patsiendi hingamisteedesse. Tsükli lõpus vabastatakse silinder liigsest rõhust ja adsorbeeritud lämmastikust saab gaas, mis juhitakse välja.

 

EverFlo hapnikukontsentraator

EverFlo hapnikukontsentraator on kompaktne ning usaldusväärne. Kaaludes vaid 14kg, on seda kerge transportida ning märkamatult hoiustada. Filtreid peab vahetama 2 aasta tagant. EverFlo süsteem kasutab vähem elektrit ja toodab vähem soojust kui keskmine hapnikukontsentraator. Lisaks on EverFlo varustatud süvistatud voolumõõturi ja vastupidava metallkanüüliga, mis hoiab ära juhusliku purunemise.

 

 

Tutvuge ka Hansa Medical OÜ hapnikravi seadmete ostmise ja rentimisvõimalustega siin!

 

 

 

 

Vaata e-poes:

EverFlo hapnikukontsentraator

Tootekood: 1020007

Laos

1037,00  (850,00  + KM)

EverFlo on seade hapnikravi patsientidele, kes kannatavad hingamispuudulikkuse all ja vajavad lisahapnikku. Seade toodab atmosfääriõhust kontsentreeritud hapnikku ning suunab selle patsiendi hingamisteedesse. Hapnik kontsentreeritakse õhust molekulaarse sõelumise ning rõhu muutmisel tekkiva adsorptsiooni protsessis.

Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust

Veel artikleid

Tee vereanalüüse kiirelt ja mugavalt oma praksises

Tootjal Wondfo on uus Finecare analüsaator! Fluoroensüümi immuunanalüüsi analüsaator, mis kasutab in vitro diagnostiliseks analüüsiks proovina vereseerumit, plasmat või väljaheidet. Analüüsib levinud...

Miks valida just Heine dermatoskoop?

Tootjal Heinel on uus dermatoskoobi mudel - Delta 30 Pro!Heine dermatoskoop on läbi aegade olnud tõeline revolutsioon naha diagnoosimisel ning ravinõustamisel. Alates maailma esimese dermatoskoobi lei...
Ostukorv
Logi sisse

Pole veel kontot?

Pood
0 Soovinimekiri
0 items Ostukorv
Minu konto
Kõik uudised otse meilile

Telli Medical24 uudiskiri

Saad teavitusi eripakkumistest ja uutest toodetest