TASUTA TARNE ALATES 99 €

Blogi

Kuidas valida stetoskoopi?

Stetoskoop on juba 19. sajandist olnud märgilise tähtsusega vahend arsti tööriistakarbis ning on ajaga saanud ameti kuulsaimaks sümboliks.

Kas teadsid?

Stetoskoop tuleneb kreekakeelsest sõnast “stethos”, mis tähendab rinda ning “skopein”, mis tähendab nägema.

Stetoskoopide ajalugu ulatub aastasse 1816, mil prantsuse arst Rene Laennec rullis paberitüki torusse ja avastas, et selline meetod pakub nii paremat heli kui professionaalsemat arstiabi.

Nimelt olevat arst tundnud end ebamugavalt asetades kõrva inimeste rindadele. Edasi hakati algset mudelit arendama ning ilmusid esimesed kahe kõrvaotsaga mudelid. Ent ükski mudel ei osutunud nii edukaks ja akustiliselt efektiivseks kui dr David Littmanni arendatud mudel.

Oma disaini patenteeris ta 1960. aastate alguses ning tänaseks on see muutunud stetoskoopide usaldusväärseimaks kaubamärgiks. Vaieldamatult on Littmanni mudelid stetoskoopide maailma kullafond, pakkudes usaldusväärsust, stabiilset akustilist kvaliteeti ning laia värvi- ja mudelivalikut.

Kuidas stetoskoopi valida?

Stetoskoopide akustilised omadused erinevad märkimisväärselt. Kuuldavaid helisid mõjutavad mitmed tegurid – nii enda kuulmisvõime kui ümbritsevad helid. Samuti mõjutab stetoskoobi disain akustilist helivõimendust ning mudeli valimisel tasub silmas pidada, kui detailseid helisid kuulma peate.

Igal spetsialistil võivad olla ainulaadsed vajadused, sestap tuleb kasuks erinevate mudelitega tutvumine.

Akustiline või elektrooniline stetoskoop?

Üldiselt saab stetoskoobid jagada kaheks: akustilised ning elektroonilised. Kuigi akustilised stetoskoobid on kindlasti populaarsemad, on ka elektroonilised mudelid oma lisafunktsioonide tõttu pead tõstmas ning mainet kogumas.

Nimelt hinnatakse elektrooniliste mudelite puhul helide elektroonilist lisavõimenduse funktsiooni, mis võib kasuks tulla töötades mürarikkas keskkonnas.

Elektroonilised stetoskoobid muudavad rindekere kaudu saadud akustilised helilained elektrilisteks signaalideks, mida saab seejärel optimaalseks kuulamiseks võimendada. Samuti saab teisendatud elektrisignaale edasiseks töötlemiseks ja visualiseerimiseks digitaliseerida. Ent arvestades akustilise stetoskoobi hinna ja kasutusvajaduste suhet, eelistatakse igapäevase töö tegemiseks tihti traditsioonilist akustilist stetoskoopi.

Mõlemal juhul peaks stetoskoobi toru olema paks ja vastupidav, et heli võimendada ning välist müra vähendada.

Millistele elementidele peaks tähelepanu pöörama?

Meditsiiniliste tööriistakomplektide põhiosana soovite kindlasti stetoskoopi, mida saaksite pikkade vahetuste ajal kanda ning mugavalt kasutada. Tihti valitakse selleks pööratav kahepoolne stetoskoop.

Üldiselt võiks stetoskoobil olla ka erineva suurusega kõrvaotsikud.

Samuti peaks otsik olema valmistatud kvaliteetsest materjalist, nagu näiteks alumiinium.

Võite tähelepanu pöörata ka torupikkusele, mis võiks olla piisavalt pikk, et pakkuda teile ja teie patsiendile mugavust ja ohutust.

Kindlasti peaksite silmas pidama, kas stetoskoopi on lihtne puhastada. Ekspertide sõnul peaksite stetoskoobi kõik osad paari alkoholipadjakesega puhtaks saama.

Littmanni stetoskoopide valik

Kui otsustate Littmanni stetoskoopide kasuks, siis võib alumine tabel olla abiks mudeli valimisel Teie erialale vastavalt. Üldiselt on Classic III mudel kõige populaarsem ning mitmetele erialadele sobilik.

Allikad:
Wade, N., Deutsch, D. (2008). Binaural hearing – before and after the stethoscope.
Leng, S. et al. (2015). The Electronic stethoscope

Vaata e-poes:

3M™ Littmann Classic III stetoskoop

Tootekood: 3229

Laos

164,00 
Burgundia
Hall
Kariibisinine
Kollane
Lavendel
Lilla
Must
Roosa
Sinine
Taevasinine
Türkiis

3M ™ Littmann® Classic III ™ stetoskoop pakub kõrget akustilist tundlikkust ja tagab erakordse jõudluse üldfüüsiliste uuringute tegemisel. Sellel on kaks reguleeritavat membraani ja uuendatud disain:

  • Kahepoolne roostevabast terasest kuular
  • Kahesageduslik membraan mõlemal pool, kõrgete ja madalate sageduste kuulamiseks ilma otsikut tõstmata.
  • Lihtsalt eemaldatav membraan väiksemal kuularil
  • Kõrge akustiline tundlikkus
  • Pehmete tihenditega kõrvaotsikud
  • Uuendatud pikema elueaga torud

Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust

Veel artikleid

Tee vereanalüüse kiirelt ja mugavalt oma praksises

Tootjal Wondfo on uus Finecare analüsaator! Fluoroensüümi immuunanalüüsi analüsaator, mis kasutab in vitro diagnostiliseks analüüsiks proovina vereseerumit, plasmat või väljaheidet. Analüüsib levinud...

Miks valida just Heine dermatoskoop?

Tootjal Heinel on uus dermatoskoobi mudel - Delta 30 Pro!Heine dermatoskoop on läbi aegade olnud tõeline revolutsioon naha diagnoosimisel ning ravinõustamisel. Alates maailma esimese dermatoskoobi lei...
Ostukorv
Logi sisse

Pole veel kontot?

Pood
0 Soovinimekiri
0 items Ostukorv
Minu konto
Kõik uudised otse meilile

Telli Medical24 uudiskiri

Saad teavitusi eripakkumistest ja uutest toodetest